Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

Wilda: Jeszcze w tym roku pojawią się dwa przystanki wiedeńskie! Gdzie i kiedy?

Zdjęcie z artykułu: Wilda: Jeszcze w tym roku pojawią się dwa przystanki wiedeńskie! Gdzie i kiedy? W tym miejscu powstanie pierwszy na Wildzie przystanek wiedeński!; fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie
Ilustracja do artykułu Wilda: Jeszcze w tym roku pojawią się dwa przystanki wiedeńskie! Gdzie i kiedy?

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przystanków wiedeńskich na poznańskiej Wildzie. Mieszkańcy już nie mogą się doczekać.

Dwa przystanki wiedeńskie mają być zlokalizowane na ulicy Górna Wilda, przy Różanej. Dzięki nim pasażerom, szczególnie tym starszym lub z niepełnosprawnościami, łatwiej będzie wejść do tramwaju. - Powinno to upłynnić ruch. Na pewno ułatwi pasażerom wsiadanie, wysiadanie z tramwaju. Szczególnie pomocne to będzie osobom, które korzystają z tramwajów niskopodłogowych, a taka jest intencja żeby te niskopodłogowe tam jeździły jak najczęściej. Nie będziemy wyłączać ruchu w tym czasie, więc w czasie prac nie będzie żadnych utrudnień dla kierowców – powiedział w rozmowie z Radiem Eska, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, Paweł Śledziejowski.

Prace powinny rozpocząć się po wakacjach, a przystanki wiedeńskie na Wildzie – według planów - mają być gotowe do 10 grudnia.

Dołacz do dyskusji
Newsy z kategorii - newsy

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy