Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

Ostrzeżenie drugiego stopnia dla Wielkopolski! Może być niebezpiecznie! [PROGNOZA POGODY]

Zdjęcie z artykułu: Ostrzeżenie drugiego stopnia dla Wielkopolski! Może być niebezpiecznie! [PROGNOZA POGODY] Ostzreżenia drugiego stopnia dla Wielkopolski; WikiMediaImages/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Ostrzeżenie drugiego stopnia dla Wielkopolski! Może być niebezpiecznie! [PROGNOZA POGODY]

IMGW po raz kolejny wydało ostrzeżenia meteorologiczne. Tym razem środkowa i południowa Polska może się spodziewać burze z gradem.

Ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. To oznacza, że te regiony mogą spodziewać się dzisiaj nagłych wyładowań atmosferycznych, którym towarzyszyć będą opady gradu.

Pomarańczowy kolor w skali IMGW oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty i zagrożenie życia. Dlatego podczas burzy lepiej zostać w domu i wcześniej zabezpieczyć sprzęty ogrodowe i przedmioty znajdujące się na tarasach czy balkonach. Utrudnioną jazdę mogą mieć z kolei kierowcy. Widoczność w tym czasie będzie znacznie ograniczona, a padający grad może powodować śliską nawierzchnię.

Burz z gradem nad Wielkopolską, w tym przede wszystkim nad Poznaniem, gdzie mogą być one najsilniejsze, możemy spodziewać się ok. godz. 14.00. Prawdopodobnie w okolicach godz. 17.00 będzie już po wszystkim. 

Czytaj także: Poznań będzie miał port rzeczny z prawdziwego zdarzenia!

Dołacz do dyskusji
Newsy z kategorii - newsy

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy