Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

Miasto chce wybudować kolejne parkingi Park&Ride! Urzędnicy pomysł konsultują z mieszkańcami!

Zdjęcie z artykułu: Miasto chce wybudować kolejne parkingi Park&Ride! Urzędnicy pomysł konsultują z mieszkańcami! Parkuj i jedź we Wrocławiu / zdjęcie ilustracyjne; fot. Wikimedia
Ilustracja do artykułu Miasto chce wybudować kolejne parkingi Park&Ride! Urzędnicy pomysł konsultują z mieszkańcami!

W najbliższym czasie w Poznaniu mają powstać 3 nowe parkingi Park&Ride. Mają one zachęcić kierowców, którzy do stolicy Wielopolski przyjeżdżają samochodem, by przesiedli się na komunikację miejską.

Urzędnicy chcą konsultować z mieszkańcami trzy lokalizacje parkingów Park&Ride w Poznaniu. Jeden miały powstać w rejonie pętli autobusowej i tramwajowej na Górczynie. Drugi na Starołęce przy pętli autobusowej, a trzeci na Miłostowie. - Parkingi P&R są elementami planowanych w tych lokalizacjach zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które pozwolą na dogodne przesiadki użytkowników transportu indywidualnego na publiczny transport zbiorowy (autobus, tramwaj, kolej). Umożliwi to korzystne zmiany w podziale modalnym podróży na rzecz efektywnych i ekologicznych środków transportu publicznego, a także wpłynie pozytywnie na usprawnienie ruchu miejskiego – informują urzędnicy.

W związku z tymi planami odbędą się trzy spotkania konsultacyjne z poznaniakami:

- P&R Górczyn - 18 lipca 2017 r. godz.17.00 - Osiedle Górczyn, Gimnazjum nr 50 ul. Ściegiennego 10,

- P&R Starołęka - 19 lipca 2017 r. godz.17.00 - Osiedle Starołęka-Minikowo-Marlewo, Szkoła Podstawowa nr 59, ul. Baranowska 1,

- P&R Miłostowo - 20 lipca 2017 r. godz.17.00 - Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole i Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Szkoła Podstawowa nr 87, ul. Leszka 42.

Jeżeli ktoś nie może albo nie chce wybrać się na to spotkanie, może wysłać swoje uwagi lub propozycje pisemnie mailem (tz@um.poznan.pl) lub pocztą na adres Wydział Transportu i Zieleni UMP, ul.3 Maja 46, 61-728 Poznań. Konsultacje trwają do końca lipca.

Jak podoba Wam się pomysł nowych parkingów Park&Ride? Będziecie korzystać?

Dołacz do dyskusji
Newsy z kategorii - newsy

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy