Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

Remont na Królowej Jadwigi: Zmiany na skrzyżowaniu z Półwiejską i Górną Wildą!

Zdjęcie z artykułu: Remont na Królowej Jadwigi: Zmiany na skrzyżowaniu z Półwiejską i Górną Wildą! Maraton na Królowej Jadwigi; Fotografia Przemysław Turlej
Ilustracja do artykułu Remont na Królowej Jadwigi: Zmiany na skrzyżowaniu z Półwiejską i Górną Wildą!

Już od poniedziałkowego poranka kierowcy byli zdezorientowani w okolicach skrzyżowania Królowej Jadwigi / Półwiejska / Górna Wilda. Rozpoczął się bowiem kolejny etap prac. Wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu dla kierowców.

Kierowcy w Poznaniu nie mają łatwego życia – nawet w wakacje. Doskwiera im przede wszystkim remont torowiska na Królowej Jadwigi. Prace weszły w kolejny etap. Od dzisiaj kierowcy jadący od strony Wildy nie mogą przejechać prosto w kierunku Półwiejskiej. Możliwy jest jedynie skręt w prawo, w ul. Królowej Jadwigi. Podobna sytuacja jest w przypadku kierowców, którzy chcą przejechać z okolic Półwiejskiej w kierunku Wildy.

- Jezdnia ul. Królowej Jadwigi na wysokości robót została czasowo zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Prędkość maksymalna w rejonie prac będzie ograniczona do 40 km/h – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zdjęcie z artykułu: Remont na Królowej Jadwigi: Zmiany na skrzyżowaniu z Półwiejską i Górną Wildą! Organizacja ruchu - II etap remontu na Królowej Jadwigi; fot. MPK Poznań
Ilustracja do artykułu Remont na Królowej Jadwigi: Zmiany na skrzyżowaniu z Półwiejską i Górną Wildą!

Drogowcy jednocześnie zalecają objazdy. Kierowcy chcący wyjechać z centrum w kierunku Wildy mogą jechać ulicami Krakowską, Strzelecką, Droga Dębińską i Ojca Żelazka. W przeciwnym zaś kierunku Wierzbięcicami, Niezłomnych i Krakowską.

Ten etap prac potrwa do 26 lipca. Wszystkie roboty na Królowej Jadwigi zakończą się pod koniec sierpnia.

Zdjęcie z artykułu: Remont na Królowej Jadwigi: Zmiany na skrzyżowaniu z Półwiejską i Górną Wildą! Zmiany na Królowej Jadwigi; fot. czytelnik Marek
Ilustracja do artykułu Remont na Królowej Jadwigi: Zmiany na skrzyżowaniu z Półwiejską i Górną Wildą!

 

Dołacz do dyskusji
Newsy z kategorii - komunikacja

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy